Skip links

CGS - PARKOUR PARKŲ PROJEKTAVIMAS IR STATYBA

Parkūro parkai

Parkour (lietuviškai parkūras) – 21 amžiaus sporto disciplina kurios tikslas sudėtingoje miesto aplinkoje nusigauti iš taško A į tašką B kuo efektyvesniu ir greitesniu būdu nenaudojant jokios specialios įrangos. Parkour susideda iš bėgimo, laipiojimo, kopimo, šuolių, lipimu keturiomis, nerimų ir kitų judesių reikalingų įveikti pasitaikiusią kliūtį. Miesto aplinkoje atrandami elementai kaip sienos, medžiai, turėklai, stogeliai ir viskas aplinkui traktuojama kaip kliūtys, kurias siekiama įveikti pasikliaunant vien savo galimybėmis.

Free run – laisvasis bėgimas. Kaip ir parkour (parkūras) laisvajame bėgime tikslas yra patekti iš vienos vietos į kitą, tačiau esmė yra tai padaryti ne kuo greičiau ir efektyviau, bet bėgimo metu panaudoti artistiškus akrobatinius elementus kaip salto, break dance šokių elementus ir t.t.

Parkour parkas – tai erdvė suprojektuota užsiimti parkour sportu. Sportininkai norėdami tobulėti turi migruoti po miestą ieškodami naujų vietų kur galėti išbandyti naujus judesius. Dažniausiai tos vietos turi tik vieną ar kelis elementus su kuriais būtu galima treniruotis ir labai dažnai tai būna nesaugu ir nepraktiška nes neįmanoma apjungti daugiau skirtingų judesių. Mes siūlome visas tas miesto architektūros erdves, tinkamas užsiimti šiuo sportu, perkelti į vieną tam skirtą saugią aikštelę. Parkour parke sportininkai (traceur) gali saugiai išbandyti naujus sudėtingesnius judesius prieš tai pasibandant panašius paprastesnius saugiom sąlygom. Taip pat gali nevaržomi įvairiom kryptim, kiek tik fantazija leidžia, judėti po visą parką sujungdami įvairius judesius nesustodami ir nuolatos tobulindami gebėjimą sklandžiai pereiti nuo vieno judesio iki kito.

Šia veikla galima užsiimti tiek vienam individualiai, tiek su draugais ar kita grupe žmonių. Tai saviraiškos ir savirealizacijos priemonė, kuri padeda lavinti fizines ypatybes, įveikti kliūtis ir į pasaulį pažvelgti į aplinką kitu kampu. Paprastas žmogus mato turėklą kurį turi apeiti – o sportininkas mato šimtus galimybių kaip jis gali jį įveikti. Pagrindinis šio sporto privalumas yra tas jog nereikalinga jokio papildoma įranga. Pavyzdžiui norintys važiėnti skate parke, privalo įsigyti riedučius, riedlentę, bmx dviratį ar paspirtuką. To padaryti ne visi turi sąlygas, ypač jaunimas.

Apie mus

Mūsų kompanija CGS yra Baltijos šalių rinkos lyderė projektuojanti ir įrenginėjanti parkour parkus pagal individualius užsakovo poreikius. Gaminame nešiojamus ir stacionarius parkour įrenginių kompleksus. Betarpiškai bendraudami su sportininkais ir nuolatos sekdami kaip šis sportas vystosi visame pasaulyje, galime pasiūlyti moderniausius ir efektyviausius aikštelių dizainus, kad jie atitiktu maksimalius sportininkų ir užsakovo reikalavimus.

Esame pirmieji Baltijos šalyse pradėję projektuoti bei užsiėme Parkour (parkūro) aikštelių statyba. Patys šia disciplina užsiimam jau apie 8 metus ir projektuodami visuomet konsultuojamės su įvairioms parkūro sportininkų kartomis, norėdami sukurti naują unikalų ir patį efektyviausią produktą. Koncentruojamės į visų lygių sportininkus – traceur (treiseris) – sportininkas kuris užsiima parkour (parkūras) arba freerun (laisvas judėjimas). Parkour parkus projektuojame su pagrindiniais elementais skirtais pradedantiesiems lavinti balansą ir koordinaciją bei sudėtingus ir aukšto pasirengimo lygio reikalaujančias kliūtis užtikrindami sportininkų saugumą. Projektavimo ir parkour parko įrengimo metu didelį dėmesį skiriame saugumui ir funkcionalumui. Projektuojame ir montuojame parkour (parkūro) parkus ir įrenginius pritaikytus įvairaus amžiaus grupėms nepriklausomai nuo lyties ir jų fizinių galimybių bei patirties. Užpildome aiktelės erdvę su elementais skirtais pradedantiesiems ir pažengusiems. Mes perkuriame sutinkamus elementus miesto architektūroje bei gamtoje, ir išdėstome juos taip, kad sportininkai galėtu palaipsniui tobulėti saugiomis parkour pritaikytomis sąlygomis. Visi laisvo judėjimo – parkour arba freerun elementai ir aikštelės projektuojamos pagal Britišką BS 10075 standartą.

Parkour aikštelių projektavimas ir įrengimas

Kuriant sėkmingą ir funkcionalų parkour parką reikia turėti tinkamą supratimą kas tai yra. Elementų – platformų, turėklų, sienelių ir t.t. išdėstymas turi turėti logišką seką kokie judesiai gali būti atliekami ant jų tiek pavieniai tiek apjungti tarpusavyje. Tinkamai išdėstyti elementai yra naudojami sekoje vienas po kito, šuolių ir bėgimo atstumai tarp elementų turi būti ne per dideli ir ne per maži. Bendradarbiaudami su įvairiais parkūro sporto atstovais bei sekdami kaip progresuoja sportas visame pasaulyje, galime pasiūlyti unikalius ir pačius naujausius parkour ir free runing parko aikštelės sprendimus. Treniruočių įrenginiai kuriami, kad patenkintu profesionalių ir pradedančiųjų poreikius pagal pirkėjo biudžetą. Mums labai svarbu kad kiekvienas įrenginys ir parkas turėtu kažką unikalaus. Kiekvienas parkas turi būti išskirtinis ir vienintelis, taip viliodamas sportininkus iš kitų miestų atvažiuoti aplankyti, susipažinti su vietiniais, vienas iš kito pasimokyti ir susibendrauti, organizuoti renginius.

Pasitelkdami savo patirtį bei vartotojų atsiliepimus, priimdami vietinių sportininkų komentarus ir poreikius, mes galime pagaminti ir įrengti unikalų ir vienintelį tokį parkour parką kuris bus tinkamas įvairaus lygio parkour atstovams bei papuoš miestą. Joks projektas mums nėra per didelis ar per mažas.

Medžiagų specifikacijos

Parkour parkų konstrukcija projektuojama dviejų tipų: mediniai arba betoniniai. Mediniai savo ruoštu yra pigesni ir lengviau modifikuojami, tačiau betoniniai – ilgaamžiškesni, bet brangesni.

Medinių parkų rėmo konstrukcijai naudojama giluminiu būdu impregnuoti medienos tašeliai ir apdengta vandeniui atspari beržo fanera ir specialios aktyvaus laisvalaikio parkams pritaikytos medžiagos apdengtos guma – RAMPSHIELD. Visa konstrukcija yra pakelta ant betoninių polinių pamatų, kad mediena neturėtu tiesioginio kontakto su žeme.

Betoniniai parkour parkų konstrukcijai naudojami iš anksto paruoštos betoninės dvigubo sluoksnio sienos kurių storis ne mažesnis nei 150 mm. Visų betoninių gaminių spalvos gali būti parenkamos pagal užsakymą pritaikant dizainą pagal aplinką. Priklausomai nuo individualių sprendimų. Betono paviršius gali būti švelnus arba šiurkštintas siekiant pagerinti sukibimą.

Metalinės dalys. Skersiniai, turėklai ir vamzdžiai projektuojami iš nerūdijančio plieno arba cinkuotų vamzdžių. Apvalaus profilio skersiniams dažniausiai naudojamas 48 mm diametro vamzdis.

Parkour parko danga

Parkour ir Free run neabejotinai gali būti pavojingas sportas. Mūsų prioritetas, nepasisekus triukui ir nukritus, yra užtikrinti sportininkų saugumą. Todėl pagal parkūro įrangos standarto rekomendacijas BS EN16899:2016, siūlome kelias galimas dangas užtikrinančias maksimalų saugumą.

Rubber mat – danga pagaminta iš SBR (perdirbtos) gumos. 3 metrų kritinis kritimo aukštis (testuota RAPRA ekspertų). Testuota pagal EN 1177:2008 (smūgį silpninanti žaidimų aikštelėsdanga. Kritimo kritinio aukščio nustatymas >3,00 m). Ši danga dažniausiai naudojama ant žolės. Taip pat tinkama naudoti ir kitose aplinkose. Sugeria smūgius ir garsus (triukšmą), pritaikyta vaikų žaidimų aikštelėms, lauko sporto aikštelėms, parkour parkams, lauko gimnastikos aikštelėms. Ji tvirtai sukimba su žeme, nereikalauja papildomų pagrindų, lengva prižiūrėti ir tinkama visoms oro sąlygoms. Žolė pjaunama kaip ir įprastomis sąlygomis

Liejamos guminės dangos – ko gero, pati populiariausia vaikų žaidimo aikštelių danga, itin mėgstama architektų ir užsakovų – liejama gumos granulių danga. Itin plati spalvų gama, galimybė kurti pačius įvairiausius spalvinius sprendimus ir formas, puikios amortizacinės savybės, lengvas įrengimas ir priežiūra – visa tai lemia, kad šio tipo aikštelių danga pastaruoju metu yra naudojama dažniausiai. Liejamą gumos granulių dangą galima įrengti ant bet kokių paviršių (gruntas, betonas, asfaltas ir t.t), surišant gumos granules tarpusavyje poliuretaniniu rišikliu. Dangos storis suformuojamas pagal Jūsų pageidavimus arba priklausomai nuo įrenginių kritinio kritimo aukščio.

Kitos dangos gali būti smėlis, molčius, žolės pagrindas

Parkour parkas miesto architektūroje

Parkour parkus įprasta matyti suprojektuotus kaip atskiros aikštelės. Tačiau tai gali būti pritaikyta ir įprastoje miesto architektūroje sukuriant natūralią treniruočių erdvę su visomis įprasto parkour parko galimybėmis. Tokie parkai neišsiskiria aplinkoje kaip atskiras objektas. Projektuojant yra atsižvelgiama į teritorijos aplinką, atkreipiamas dėmesys į jos išskirtines savybes ir visą tai sujungus į parkūro parko aikštelę, ji tampa viena dalimi kartu su aplinka, tačiau pilnai atlieka savo funkciją ir papuošia erdvę. Sportininkams iš viso pasaulio tokios erdvės tampa išskirtinėmis, jos dažnai tampa miesto atpažinimo ir traukos simboliu kaip meno kūriniai.

Siekiant suteikti jums kuo geresnį aptarnavimą naudojame slapukus. Norėdami ir toliau naršyti svetainėje, jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Privatumo politika